środa, październik 25, 2017

Ciekawe lokaty bankowe.

Lokata Happy w Idea Banku.

Obecnie jedną z najlepszych lokat jakie można znaleźć na rynku jest lokata Happy w Idea Banku. Jest to lokata, którą charakteryzuje przede wszystkim brak konieczności zakładania w banku konta. Do tego wszystkiego lokata charakteryzuje się dosyć wysokim oprocentowaniem, które obecnie wynosi od 3% do nawet 4% w skali roku. Lokata Happy dostępna jest w wersji na jeden miesiąc, na dwa miesiące i na okres trzech miesięcy. Każdy może wybrać taki okres lokowania środków na lokacie jaki mu najbardziej odpowiada. Jest to propozycja z jaką Idea Bank wyszedł do swoich nowych klientów. Idea Bank jest bankiem jaki istnieje od 1991 roku. Swoje oferty kieruje w głównej mierze do mikro i małych podmiotów gospodarczych, ale klienci indywidualni znajdą również coś dla siebie. Obecnie w bazie Idea Banku istnieje ponad trzysta tysięcy klientów. Jest to bardzo duża liczba. W przypadku lokat w Idea Banku są one objęte ubezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego co to kwoty stu tysięcy euro. Taka gwarancja daje nam to, że jeżeli bank by zbankrutował w przeciągu jednego miesiąca otrzymalibyśmy całą kwotę zdeponowaną na lokacie razem z odsetkami jakie udało się nam wypracować.

Lokata Happy jest idealną ofertą dla każdego kto chce zacząć oszczędzać. Lokatę można założyć na miesiąc, dwa miesiące i na trzy miesiące. Bank oferuje nam stałe oprocentowanie, które w zależności od okresu lokowania środków wynosi: dla lokaty założonej na jeden miesiąc ma wartość 3% w skali roku, dla lokaty dwumiesięcznej oprocentowanie nominalne wynosi 4%, a dla lokaty trzymiesięcznej jest ono równe 3,5% w skali roku. Jak widać najlepsze oprocentowanie uzyskamy wybierając lokatę dwumiesięczną. Kwota minimalna jaką musimy posiadać, aby założyć lokatę to jedyne pięćset złotych. Maksymalnie można zdeponować środki w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Sprawdźmy ile zarobimy wpłacając nasze pięćset złotych na każdą z lokat. Po miesiącu zarobimy 1,01 zł, po dwóch miesiącach nasz zarobek to kwota 2,7 zł, a po trzech miesiącach zarobimy 3,55 zł. Podwajając wpłatę na lokatę do tysiąca złotych, w pierwszym miesiącu zarobimy 2,02 zł, w drugim miesiącu 5,4 zł, a w trzecim 7,10 zł. Wpłacając na lokatę połowę maksymalnej kwoty, czyli pięć tysięcy złotych, przy lokacie miesięcznej zarobimy 10,12 zł, przy dwumiesięcznej 27 złotych, a przy trzy miesięcznej lokacie nasz zarobek to 35,50 zł. Maksymalna kwota 10 tysięcy złotych po miesiącu da nam zarobić 20,25 zł, po dwóch miesiącach 54 złote, a po trzech miesiącach mamy już 71 złotych.

Z założeniem lokaty Happy w Idea Banku wiążą się dwa ograniczenia. Po pierwsze lokatę happy może założyć osoba, która wcześniej nie miała żadnej umowy o produkt finansowy z Idea Bankiem. Mówiąc inaczej jest to oferta tylko dla nowego klienta banku. Drugim ograniczeniem jest to, że jeden klient może założyć tylko jedną lokatę happy. Założenie lokaty jest dosyć szybkie i proste, a brak zakładania konta osobistego w banku z pewnością ten proces przyspiesza. Wniosek o lokatę zakłada się przez internet. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i ten wniosek wypełnić, a następnie opłacić lokatę. W wiadomości mailowej otrzymamy wszelkie niezbędne nam do tego dokumenty. Należy pamiętać, że jeżeli z jakichkolwiek przyczyn zerwiemy lokatę przed czasem utracimy wszystkie zgromadzone odsetki. Podsumowując plusami lokaty Happy jest to, że jest to jedna z lepszych lokat na rynku, jej założenie nie wymaga od nas otwierania konta osobistego w banku, zakłada się ją w kilka minut przez Internet. Minusem jest to, że można założyć tylko jedną taką lokatę.

czwartek, sierpień 10, 2017

Gdzie ulokować 10 000 złotych na kwartał?

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy mamy wolne 10 000 złotych. Nie chcemy tych pieniędzy trzymać bezczynnie w domu lub na koncie tylko, chcemy je w jakiś sposób zainwestować. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na pomnożenie naszych pieniędzy jest założenie lokaty w banku. Nasze oszczędności będą ochronione przed inflacją i co ważne ich kwota się zwiększy. Sprawdźmy najlepsze na rynku lokaty przy założeniu, że wpłacamy nasze pieniądze na okres trzech miesięcy. Oprocentowanie lokaty będzie stałe lub zmienne. Sprawdzone zostaną lokaty, które są dostępne w placówkach banku, lokaty do których założenia wymagane jest konto w tym samy banku, jak również ofert dostępne przez internet i oferty wymagające spełnienia kilku dodatkowych kryteriów.

Patrząc na odsetki jakie uda nam się zarobić na pierwszym miejscy znalazł się Bank Millennium. Wpłacając na lokatę nasze dziesięć tysięcy złotych możemy liczyć na oprocentowanie 4%. Po trzech miesiącach uda nam się zarobić 81,66 złotych. Kwota może nie jest jakaś bardzo wygórowana, ale jeżeli nasze pieniądze leżą bezczynnie na koncie to jest to realny zarobek. Nic nie tracimy wpłacając pieniądze na lokacie, a możemy do tego kilka złotych zarobić. Drugie miejsce w rankingu przypadło Nest Bankowi. W Nest Lokacie Witaj oprocentowanie jest równe 4% co da nam taki sam zarobek jak w Banku Millennium. Trzecie miejsce zajęła Lokata na Start w Plus Banku, również z 4% oprocentowaniem i zarobkiem 81,66 złotych. W tych bankach uda nam się zarobić na lokacie najwięcej. Kolejne dwa miejsca przypadły Lokacie Happy w Idea Banku i Lokacie dla nowych klientów w mBanku. Tutaj możemy liczyć na 3,5% oprocentowanie lokaty, które daje nam zarobek rzędu 71,45 złotych. Śledząc dalej kolejny poziom jaki ma oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej to 3%. Takie oprocentowanie znajdziemy w Lokacie Bezkarnej w Banku BHŻ Optima oraz w Lokacie Happy PRO w Idea Banku. Na tych lokatach uda nam się zarobić 61,25 złotych. Energol Lokata 3M Gwarantowana to oferta neoBanku. Jej oprocentowanie wynosi 2,6% i tym samym zarobek z lokaty będzie równy 53,07 złotych. Na oprocentowanie w wysokości 2,5% możemy liczyć w przypadku Lokaty bezkompromisowej w Banku BGŻ Optima, w Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku i w Nest Lokacie na Nowe Środki również w Nest Banku. Lokując pieniądze na którąś z trzech wymienionych lokat po trzech miesiącach zarobimy 51,03 złote. Dla porównania sprawdźmy lokatę jaka zajęła w rankingu ostatnie miejsce. Była to lokata standardowa w Idea Banku. Jej oprocentowanie jest niewielkie i wynosi 0,01%. Na tej lokacie zarobimy prawie nic bo jedynie 20 groszy. Jak widać rozpiętość co do odsetek na lokatach jest bardzo duża. Możemy zarobić od ponad osiemdziesięciu złotych do kilku groszy. Jest to dowód na to, że lokata lokacie nie równa i zawsze trzeba sprawdzać kilka ofert zanim wybierze się tą odpowiednią dla siebie. Różnice są naprawdę ogromne jeżeli chodzi o warunki lokat i zarobku, który dla każdego liczy się najbardziej.

wtorek, czerwiec 13, 2017

Sprytne porady dla „oszczędzaczy”

Dzisiaj jest dziwny i straszny czas dla oszczędzających: wiek, w którym banki po prostu nie chcą pieniędzy. Desperackie czasy wymagają desperackich środków. Banki i towarzystwa kredytowe chcą sprzedawać określone typy kont, ale aby skorzystać, „oszczędzacze” muszą przemyśleć stare reguły oszczędzania. Uważasz, że długoterminowe konta depozytowe są tym miejscem, gdzie można uzyskać najwyższe dochody? Zapomnij o tym.

Spójrz na swoje konto bieżące

Wzrost wysokiego depozytu bieżącego jest uznawany za „pseudo” rachunki oszczędnościowe, a stawki często pokonują te, które oferowane są w gotówce na kontach łatwo dostępnych i w obligacjach. Jeśli zrozumiesz, jakie lokaty bankowe są najbardziej korzystne skończysz ze znacznie wyższym rocznym dochodem.

Niektóre pomysłowe jednostki zwiększają dochody przez otwarcie kilku rachunków bieżących i wpłacaniem pieniędzy na każdy z nich, aby składać miesięczne wymagania depozytowe. Wymaga to znacznej ilości czasu i wysiłku, ale tylko na wczesnych etapach. Po otwarciu rachunków i utworzeniu szeregu regularnych płatności będziesz mógł usiąść i zliczyć dochody w miarę upływu czasu.

Co z oszczędnościami na emeryturę?

Wadą jest to, że te obligacje emerytalne płacą odsetki tylko pod koniec terminu, więc oszczędzający, którzy chcą, aby stopa naprawdę przyniosła profity musisz czekać np. trzy lata, zanim dostanie zwrot pieniędzy. Istnieje nieokiełznany sposób na osiągnięcie tego celu, ustalenie lokaty z terminem 12 miesięcy – wtedy jednoroczna obligacja nalicza odsetki w wysokości dla wielu osób wystarczającej. Również emerytury z tytułu renty rodzinnej sprawiają, iż można zarobić miesięczne dochody. Natomiast nawet jeśli 12 miesięcy jest to zbyt długo dla ciebie i nie możesz aż tyle poczekać, aby zobaczyć zwrot z gotówką, to wiedz iż przy odrobinie wysiłku można uzyskać 4% prowizji przy większości oszczędności i nadal otrzymywać miesięczny dochód, którego potrzebujesz. Pomoże to zaspokoić miesięczne potrzeby dochodów. Jednak i tak najlepiej postawić na trzyletnie obligacje emerytalne i nie jest to wymagane do otrzymania jakiegokolwiek miesięcznego dochodu.

Mam nadzieję, iż te sprytne sposoby będą dla Ciebie przydatne i zostaniesz mądrym „oszczędzaczem”. Najkorzystniejsze oprocentowanie lokat w bankach znajdziesz na tej stronie.

czwartek, maj 18, 2017

Kredyt gotówkowy takich opcji to jeszcze nigdy nie było

Rozmowy na temat kredytu gotówkowego trwają i to normalne, w końcu bardzo ciekawa opcja finansowa. Należy jedna zdawać sobie sprawę, że to już nie są przelewki, finansowe podłoże do którego trzeba się przygotować. Kredyt na dowolny cel, karta kredytowa czy tez kredyt na rachunek bieżący, to raczej najpopularniejsze opcję. Warunki umowy rzeczywiście atrakcyjne, trudno jest przejść obojętnie, tak bez analizy obok nich. Jeszcze kilka lat temu o takich rozwiązaniach nie było mowy, ponieważ warunki życia były ubogie, odkąd to się zmieniło osoba zainteresowana kredytem gotówkowym może stać się tak zwanym kredytobiorcą.

Obecnie kredyt gotówkowy na dowolny jest najbardziej nagabywany, budzi zainteresowanie z tego względu, że warunki bardzo atrakcyjne. Taki nadszedł okres, że można z takich opcji korzystać, jeśli tylko odpowiedzialne podejście wtedy tez ogromne prawdopodobieństwo pełnego zadowolenia. Bezpieczeństwo przy takich transakcjach jest jak najbardziej uwzględnione, czyli zarówno osoba zainteresowana musi zadbać o ochronę jak również instytucja bankowa. Tu banki wymagają kilku punktów uwiarygodnienia, tj. weksel in blanco, poręczenie osób trzecich oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu jeśli tylko takie jest w posiadaniu. Patrzy się jednak w przyszłość, zabezpiecza swoje mienie, jest to budujące, że ówczesne pokolenie jednak rozsądnie spogląda na kolejne dni. Kiedy jest chęć kredytu gotówkowego na dowolny cel to takie zaświadczenie jest dodatkowym plusem. Każdy może zdecydować się na taką opcję wspierającą, nawet tak zwani seniorzy. Tu należy dostarczyć zaświadczenie z ZUS i ostatni wycinek emerytalny, aby bank miał z czego naliczyć kapitał. Wydać pieniądze z kredytu można na wszystko, to nie stanowi żadnego kłopotu, ponieważ nie ma żadnych wytycznych. Jeśli kredytobiorca chce może przeznaczyć j je na samą rozrywkę. Kolejną propozycją jeśli chodzi o kredyty gotówkowe jest karta kredytowa. Zalicza się ona jak najbardziej do tej półki, bo przecież uzyskane są pieniądze z instytucji bankowej. Posiadanie karty kredytowej nie jest kosztowne, właściwie to każdy może śmiało się zdecydować. Określony limit bez wątpienia jest ogromnym zabezpieczeniem, nie ma ryzyka strat jeśli chodzi o bank i ryzyka zadłużenia gdy mowa o kredytobiorcy. Trzymanie karty kredytowej to pewnego rodzaju ochrona na przyszłość, nigdy przecież nie wiadomo kiedy będą potrzebne pieniądze, a z karty kredytowej można wypłacić w każdym momencie. Kredyt na rachunek bieżący również można określić sukcesem, ponieważ liczba z każdym dniem rośnie. Szybka realizacja to jest kluczowe, oszczędza się czas a jak wiadomo jest on dziś bardzo cenny. Wykorzystywany istniejący rachunek, jedyne co to sprawdzana historia, jeśli wszystko w porządku można czekać na przelew ustalonej kwoty. Rozwiązanie bardzo komfortowe, zainteresowanie budzi, minimum formalności, to kusi, ówczesne pokolenie preferuję przecież takie wygodne metody na skróty.

wtorek, kwiecień 11, 2017

Pożyczka gotówkowa w teorii

Zanim przejdziemy do dokładniejszej oferty pożyczki gotówkowej należy od podstaw poznać jej termin. Co to jest pożyczka gotówkowa i czym się charakteryzuje? Zacznijmy zatem od początku.

Pożyczka gotówkowa jest to pewna umowa, która pozwala na przekazanie na jakiś czas środków pieniężnych, które powinny zostać zwrócone wraz z odsetkami. Umowa o udzielenie takiej pożyczki powinna być tylko pisemna. Nie dopuszcza się tutaj formy ustnej umowy. Wszystkie prawa zostały zawarte w ustawie o kredycie konsumenckim, która nie powinna w tym przypadku zostać łamana. Ochrona praw konsumenta jest chroniona przez prawo i nie dopuszcza się do jego łamania.

Pożyczkę mogą udzielić placówki i przedsiębiorstwa, które posiadają zdolność do czynności prawnych. Można zauważyć duże podobieństwo jak przy kredycie konsumenckim. Pożyczkodawca ma pewne obowiązki z których powinien się wywiązać. Jest to określone w umowie, którą podpisują obie strony. Pożyczkobiorca także posiada takie obowiązki, lecz one są znacząco inne. Powinien zostać przeprowadzony test tzw. ryzyka kredytowego, który określa sytuację, gdzie kredytobiorca może nie wywiązać się z jego spłatą.

Pożyczka nie określa celu na jaki zostanie przeznaczona. Leży to kwestii kredytobiorcy jak wykorzysta pożyczone pieniądze. Dlatego w wielu ulotkach możemy dojrzeć wielki napis „na dowolny cel” z tego względu, że tak jest określone zarówno przez umowę jak i prawo. Kampania marketingowa nie bez powodu zwraca szczególną uwagę na te słowa, które często są sloganem rzucającym się w oczy. Zanim jednak pożyczkodawca podejmie decyzję sprawdzany jest w bazach danych, czy jest wiarygodny.

Warto podkreślić, że pożyczka gotówkowa, która jest udzielana na warunkach pożyczki konsumenckiej jest umową odpłatną. Jest to określone przez ustawę, stąd koszty dodatkowe. Stopa procentowa powinna zostać podana w umowie. Jest to wartość, która nie może ulec zmianie podczas całego okresu trwania pożyczki. Ustalana jest w dniu zawarcia umowy pomiędzy klientem a placówką oferującą takie usługi. Umowa nie powinna ograniczać konsumenta. Jest to określone w ustawie. Można zdecydować się także na dodatkowe zabezpieczenie.

Sama teoria pożyczki gotówkowej nie jest trudne w zrozumieniu, lecz należy dobrze przeczytać umowę. Można zasięgnąć wiedzy z wiarygodnych źródeł a nie losowych stron w internecie.