Monday, July 9 2018

Millennium Bank i oferta kredytu.

Kredyt gotówkowy w Banku Millennium.

Bank Millennium proponuje swoim klientom kredyty i pożyczki gotówkowe na bardzo dogodnych warunkach. Dla przykładu, zaciągając kredyt na kwotę 50 000 złotych, będzie nas on kosztował 33016 złotych. Każda z rat miesięcznych jakie zapłacimy w banku będzie po 1153 złote. W ramach tej oferty możemy pożyczyć od 1000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym od 6 miesięcy do maksymalnie 84 miesięcy. Oprocentowanie kredytu jest zmienne lub stałe. W przypadku stałego oprocentowania wynosi ono 8% w skali roku. Prowizja za udzielenie zobowiązania wynosi od 10 do 12% kwoty kredytu. Bank nie pobiera żadnych opłat przygotowawczych za przygotowanie oferty. Do skorzystania z oferty konieczne jest wykupienie ubezpieczenia.

Continue reading...

Monday, April 16 2018

Zasady kredytów konsolidacyjnych

Decydując się na kredyt konsolidacyjny musimy wiedzieć o tym, że większość banków udziela kredytów konsolidacyjnych wyłącznie z zabezpieczeniem. Zabezpieczeniem takim jest zazwyczaj zastaw nieruchomości. Dlatego też aby zaciągnąć kredyt konsolidacyjny trzeba mieć własne mieszkanie, bank w ramach konsolidacji przeniesie kredyt i spłaci pieniądze bankowi w którym mieliśmy zadłużenie. Bardzo mało banków daje możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego jeżeli nie mamy zabezpieczenia jakim jest nieruchomość. W takiej sytuacji bank udziela klientowi po prostu nowego kredytu gotówkowego zabezpieczonego tylko wekslem.

Jakie są korzyści z konsolidacji

W przypadku kredytów konsolidacyjnych które są zabezpieczone hipoteką podstawową korzyścią jest przede wszystkim to, że nowy kredyt będzie niżej oprocentowany niż średnie odsetki które już płacimy za posiadany już dług. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest zawsze niższe niż oprocentowane kredytu gotówkowego bądź karty kredytowej, a to własne te zadłużenia najbardziej uderzają nas po kieszeni. Im większa część naszych dotychczasowych długów jest wysoko oprocentowana np. pożyczki konsumpcyjne, kredyty ratalne, tym więcej możemy skorzystać z konsolidacji. Zwłaszcza w sytuacji kiedy zamienimy drogie kredyty na jeden kredyt.

Continue reading...

Friday, February 23 2018

Kupno domu to duża odpowiedzialność. Od czego zacząć?

Oto kilka sugerowanych kroków w procesie zakupu domu, które pomogą Ci zacząć:

  • Sprawdź swój raport kredytowy i wyniki
  • Zdobądź wstępne kwalifikacje do uzyskania kredytu hipotecznego, rozmawiając z bankiem
  • Znajdź agenta nieruchomości
  • Znajdź dom
  • Złóż ofertę
  • Złóż wniosek o pożyczkę hipoteczną, wypełniając dokumenty przekazane przez pożyczkobiorcę
  • Po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego należy uzyskać wycenę, inspekcję domu i inne niezbędne certyfikaty
  • Przygotuj się do zamknięcia i wykonaj ruchomą listę kontrolną
  • Sprawdź kredyt

Continue reading...

Monday, January 8 2018

Lokaty na okres od 1 roku do 3 lat.

Lokaty długoterminowe to lokaty jakie zakładane są od roku do trzech lat, ale w ofertach banków można znaleźć również lokaty pięcioletnie. Zobaczmy kilka ciekawych propozycji na oszczędzanie poprzez lokowanie pieniędzy na lokacie. Lokata powitalna jaką dla swoich klientów przygotował Deutsche Bank jest lokatą roczną z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 3% w skali roku. Jest to lokata na jaką możemy wpłacić od 20 tysięcy złotych do maksymalnie 100 tysięcy złotych. Jest to lokata skierowana dla klientów, którzy założą konto osobiste dbNET Premium. Warto założyć taki rachunek, gdyż nie jest on oprocentowany. Klient chcący zacząć oszczędzanie może założyć lokatę w oddziale banku w ciągu 30 dni od dnia, w którym założy w banku rachunek osobisty. Co ważne możemy założyć 5 takich lokat, ale ich łączna suma nie może być wyższa niż 100 tysięcy złotych. neoLokata Zysk 12M to propozycja przygotowana przez neoBank. Ta oferta należy do grona lokat na okres jednego roku z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,7%w skali roku. Na lokatę możemy wpłacić od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 1 miliona złotych. Chcąc skorzystać z oferty koniecznie trzeba założyć konto osobiste lub rachunek techniczny za pośrednictwem neoBANK24. neoLokata 36M/24M to również propozycja przygotowana przez neoBank dla osób posiadających w tym banku konto osobiste lub rachunek techniczny. Lokata oprocentowana jest również na 2,7%, ale można ją założyć na okres dwóch lub trzech lat. Zakres kwot jest taki sam jak w przypadku lokaty rocznej.

Continue reading...

Wednesday, October 25 2017

Ciekawe lokaty bankowe.

Lokata Happy w Idea Banku.

Obecnie jedną z najlepszych lokat jakie można znaleźć na rynku jest lokata Happy w Idea Banku. Jest to lokata, którą charakteryzuje przede wszystkim brak konieczności zakładania w banku konta. Do tego wszystkiego lokata charakteryzuje się dosyć wysokim oprocentowaniem, które obecnie wynosi od 3% do nawet 4% w skali roku. Lokata Happy dostępna jest w wersji na jeden miesiąc, na dwa miesiące i na okres trzech miesięcy. Każdy może wybrać taki okres lokowania środków na lokacie jaki mu najbardziej odpowiada. Jest to propozycja z jaką Idea Bank wyszedł do swoich nowych klientów. Idea Bank jest bankiem jaki istnieje od 1991 roku. Swoje oferty kieruje w głównej mierze do mikro i małych podmiotów gospodarczych, ale klienci indywidualni znajdą również coś dla siebie. Obecnie w bazie Idea Banku istnieje ponad trzysta tysięcy klientów. Jest to bardzo duża liczba. W przypadku lokat w Idea Banku są one objęte ubezpieczeniem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego co to kwoty stu tysięcy euro. Taka gwarancja daje nam to, że jeżeli bank by zbankrutował w przeciągu jednego miesiąca otrzymalibyśmy całą kwotę zdeponowaną na lokacie razem z odsetkami jakie udało się nam wypracować.

Continue reading...

Thursday, August 10 2017

Gdzie ulokować 10 000 złotych na kwartał?

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy mamy wolne 10 000 złotych. Nie chcemy tych pieniędzy trzymać bezczynnie w domu lub na koncie tylko, chcemy je w jakiś sposób zainwestować. Jednym z najbezpieczniejszych sposobów na pomnożenie naszych pieniędzy jest założenie lokaty w banku. Nasze oszczędności będą ochronione przed inflacją i co ważne ich kwota się zwiększy. Sprawdźmy najlepsze na rynku lokaty przy założeniu, że wpłacamy nasze pieniądze na okres trzech miesięcy. Oprocentowanie lokaty będzie stałe lub zmienne. Sprawdzone zostaną lokaty, które są dostępne w placówkach banku, lokaty do których założenia wymagane jest konto w tym samy banku, jak również ofert dostępne przez internet i oferty wymagające spełnienia kilku dodatkowych kryteriów.

Continue reading...

Tuesday, June 13 2017

Sprytne porady dla „oszczędzaczy”

Dzisiaj jest dziwny i straszny czas dla oszczędzających: wiek, w którym banki po prostu nie chcą pieniędzy. Desperackie czasy wymagają desperackich środków. Banki i towarzystwa kredytowe chcą sprzedawać określone typy kont, ale aby skorzystać, „oszczędzacze” muszą przemyśleć stare reguły oszczędzania. Uważasz, że długoterminowe konta depozytowe są tym miejscem, gdzie można uzyskać najwyższe dochody? Zapomnij o tym.

Continue reading...

Thursday, May 18 2017

Kredyt gotówkowy takich opcji to jeszcze nigdy nie było

Rozmowy na temat kredytu gotówkowego trwają i to normalne, w końcu bardzo ciekawa opcja finansowa. Należy jedna zdawać sobie sprawę, że to już nie są przelewki, finansowe podłoże do którego trzeba się przygotować. Kredyt na dowolny cel, karta kredytowa czy tez kredyt na rachunek bieżący, to raczej najpopularniejsze opcję. Warunki umowy rzeczywiście atrakcyjne, trudno jest przejść obojętnie, tak bez analizy obok nich. Jeszcze kilka lat temu o takich rozwiązaniach nie było mowy, ponieważ warunki życia były ubogie, odkąd to się zmieniło osoba zainteresowana kredytem gotówkowym może stać się tak zwanym kredytobiorcą.

Continue reading...

Tuesday, April 11 2017

Pożyczka gotówkowa w teorii

Zanim przejdziemy do dokładniejszej oferty pożyczki gotówkowej należy od podstaw poznać jej termin. Co to jest pożyczka gotówkowa i czym się charakteryzuje? Zacznijmy zatem od początku.

Pożyczka gotówkowa jest to pewna umowa, która pozwala na przekazanie na jakiś czas środków pieniężnych, które powinny zostać zwrócone wraz z odsetkami. Umowa o udzielenie takiej pożyczki powinna być tylko pisemna. Nie dopuszcza się tutaj formy ustnej umowy. Wszystkie prawa zostały zawarte w ustawie o kredycie konsumenckim, która nie powinna w tym przypadku zostać łamana. Ochrona praw konsumenta jest chroniona przez prawo i nie dopuszcza się do jego łamania.

Pożyczkę mogą udzielić placówki i przedsiębiorstwa, które posiadają zdolność do czynności prawnych. Można zauważyć duże podobieństwo jak przy kredycie konsumenckim. Pożyczkodawca ma pewne obowiązki z których powinien się wywiązać. Jest to określone w umowie, którą podpisują obie strony. Pożyczkobiorca także posiada takie obowiązki, lecz one są znacząco inne. Powinien zostać przeprowadzony test tzw. ryzyka kredytowego, który określa sytuację, gdzie kredytobiorca może nie wywiązać się z jego spłatą.

Continue reading...

Friday, March 10 2017

Pożyczka hipoteczna ma złe i dobre strony.

Jaki jest najpopularniejszy produkt finansowy na świecie? W tym przypadku należy powiedzieć o pożyczce hipotecznej. Termin w praktyce oznacza zabezpieczenie którą jest nieruchomość i ona należy do kredytobiorcy. Dlaczego to rozwiązanie może być takie popularne? Przede wszystkim chodzi tutaj o wysoką dostępność. Przed ostateczną decyzją, aby się na nią zdecydować konieczne jest to, ażeby tak właściwie pomyśleć o występujących tutaj plusach oraz minusach.

Niewątpliwie do wad należy zaliczać ryzyko utraty nieruchomości. Analitycy bankowi w bardzo dużym stopniu mogą zdawać sobie sprawę z tego iż tak właściwie w dłuższym okresie czasu ta inwestycja może być zyskowna. Właśnie z tego powodu uzyskanie pożyczki hipotecznej nie jest takie trudne. Bank dość często może odebrać nieruchomość w odniesieniu do braku spłaty zobowiązania. Chcąc wziąć kredyt pod hipotekę należy posiadać nieruchomość. Zabezpieczenie pożyczki dotyczy głównie na mieszkaniu, domie lub lokalu użytkowym. Osoba starająca się o to rozwiązanie winna być właściciel nieruchomości. Minus dotyczy również strasznie długich procedur. W tym przypadku należy powiedzieć o ocenie zdolności kredytowej klienta, wycenie nieruchomości oraz przykładowo zatwierdzeniu wpisu hipotecznego do wieczystej księgi. Ta sprawa może się wydłużać. Z tego powodu, pożyczka hipoteczna nie powinna zostać traktowana jako kredyt na wydatki bieżące.

Continue reading...

Tuesday, February 7 2017

Kredyt gotówkowy opłaca się wziąć czy też nie

Kredyt gotówkowy temat bardzo dobrze znany, nagabywany i naprawdę nic dziwnego. Warunki umowy potrafią być atrakcyjne, trzeba tylko odpowiednio do tej transakcji się przygotować. Kredyt na dowolny cel, karta kredytowa, kredyt na rachunek bieżący, którą z propozycji wybrać? To już zależy tylko i wyłącznie od osoby zainteresowanej, czego tak naprawdę oczekuję. Kiedy jest taka decyzja, to klient automatycznie staję się tak zwanym kredytobiorcą, oznacza to, że jest zobowiązany spełnić wszystkie punkty dotyczące umowy. Jeśli tego nie zrobi cóż, należy w tym przypadku liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Kredyt gotówkowy jest bardzo interesujący, trzeba tylko odpowiednio go poprowadzić.

Continue reading...

Thursday, December 1 2016

Lokaty klientów

Lokaty klientów, tak zwane depozyty, to rodzaj operacji biernych. Są one największą pozycją pasywów w większości banków. Oszczędności osób fizycznych, stanowiąc ok. 70,0% depozytów bankowych są ewidentnie ich większą częścią. Nie ulega więc wątpliwość, iż w skali całego systemu bankowego to właśnie depozyty gospodarstw domowych mają przewagę. Pobieranie środków mających charakter zwrotny przede wszystkim od gospodarstw domowych, ale także od osób fizycznych jak również od pozostałych instytucji monetarnych lub niemonetarnych, jest podstawowym źródłem finansowania działalności bankowej. Depozyt bankowy dotyczy inwestycji finansowej realizowanej przez inwestora. Jest to tymczasowe powierzenie bankowi środków finansowych. W pewnym sensie, można to rozumieć jako udzielenie kredytu bankowi przez deponenta, po najlepsze lokaty wejdź na portal http://www.inwestowaniena5.pl.

Continue reading...