piątek, luty 23, 2018

Kupno domu to duża odpowiedzialność. Od czego zacząć?

Oto kilka sugerowanych kroków w procesie zakupu domu, które pomogą Ci zacząć:

  • Sprawdź swój raport kredytowy i wyniki
  • Zdobądź wstępne kwalifikacje do uzyskania kredytu hipotecznego, rozmawiając z bankiem
  • Znajdź agenta nieruchomości
  • Znajdź dom
  • Złóż ofertę
  • Złóż wniosek o pożyczkę hipoteczną, wypełniając dokumenty przekazane przez pożyczkobiorcę
  • Po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego należy uzyskać wycenę, inspekcję domu i inne niezbędne certyfikaty
  • Przygotuj się do zamknięcia i wykonaj ruchomą listę kontrolną
  • Sprawdź kredyt

Twój wynik kredytowy zależy od wielu czynników, w tym od tego, ile masz długu, historii kredytowej i czy opłacasz rachunki na czas. Twoja ocena kredytowa może wpłynąć na to, czy spełniasz wymagania dotyczące kredytu hipotecznego, a jeśli tak, do jakiego rodzaju programów pożyczkowych będziesz się kwalifikować.

Możesz dowiedzieć się o swojej zdolności kredytowej, uzyskując raport kredytowy w instytucjach do tego przeznaczonych. Zdobądź kwalifikację wstępną. Taka wiedza może pomóc ci ustalić, ile możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego. Bank poprosi Cię o informacje na temat Twojej konkretnej sytuacji finansowej i przekaże Ci wstępną kwalifikację na piśmie. Chociaż oszacowanie wstępnej kwalifikacji nie jest gwarancją pożyczki, pomaga ci to ustalić przedział cenowy, budżet i kwotę, którą można wpłacić na poczet zaliczki.

Jeśli chcesz dokonać wstępnego oszacowania, skorzystaj z kalkulatora kosztów kredytu hipotecznego. Twoja miesięczna spłata kredytu hipotecznego będzie składać się z kwoty głównej, odsetek, podatków i ubezpieczenia.

Po uzyskaniu wstępnej kwalifikacji do uzyskania kredytu hipotecznego, jesteś już w lepszej pozycji, ponieważ będziesz znał przedział cenowy. Ponadto, gdy złożysz ofertę zakupu domu, prawdopodobnie sprzedawca potraktuje Twoją ofertę bardziej poważnie, ponieważ dowie się, że wykonałeś pracę domową, szacując, na ile możesz sobie pozwolić.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowej lokalizacji, czy tylko przez miasto, możesz skontaktować się z agentem nieruchomości, który zna ten region

Twój agent nieruchomości doceni fakt, że masz już wstępne kwalifikacje do uzyskania kredytu hipotecznego

Kiedy kupujesz dom, możesz wziąć pod uwagę nie tylko cenę i lokalizację, ale także systemy szkolne, bezpieczeństwo okolicy i dostęp do usług takich jak opieka medyczna. Po wybraniu nieruchomości złożysz ofertę i negocjujesz ze sprzedawcą po ostatecznej cenie sprzedaży.

Złóż wniosek o kredyt hipoteczny

Po wybraniu nieruchomości możesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. O ile uzyskałeś wstępne kwalifikacje, faktyczny proces ubiegania się o kredyt hipoteczny wymaga już tylko przeczytania, podpisania i dostarczenia wielu dokumentów.

Mądrym podejściem jest rozpoczęcie gromadzenia potrzebnych dokumentów tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli pracujesz z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, może polecić usługodawcom przeprowadzenie oceny, inspekcji domu i innych certyfikatów.

poniedziałek, styczeń 8, 2018

Lokaty na okres od 1 roku do 3 lat.

Lokaty długoterminowe to lokaty jakie zakładane są od roku do trzech lat, ale w ofertach banków można znaleźć również lokaty pięcioletnie. Zobaczmy kilka ciekawych propozycji na oszczędzanie poprzez lokowanie pieniędzy na lokacie. Lokata powitalna jaką dla swoich klientów przygotował Deutsche Bank jest lokatą roczną z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 3% w skali roku. Jest to lokata na jaką możemy wpłacić od 20 tysięcy złotych do maksymalnie 100 tysięcy złotych. Jest to lokata skierowana dla klientów, którzy założą konto osobiste dbNET Premium. Warto założyć taki rachunek, gdyż nie jest on oprocentowany. Klient chcący zacząć oszczędzanie może założyć lokatę w oddziale banku w ciągu 30 dni od dnia, w którym założy w banku rachunek osobisty. Co ważne możemy założyć 5 takich lokat, ale ich łączna suma nie może być wyższa niż 100 tysięcy złotych. neoLokata Zysk 12M to propozycja przygotowana przez neoBank. Ta oferta należy do grona lokat na okres jednego roku z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,7%w skali roku. Na lokatę możemy wpłacić od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 1 miliona złotych. Chcąc skorzystać z oferty koniecznie trzeba założyć konto osobiste lub rachunek techniczny za pośrednictwem neoBANK24. neoLokata 36M/24M to również propozycja przygotowana przez neoBank dla osób posiadających w tym banku konto osobiste lub rachunek techniczny. Lokata oprocentowana jest również na 2,7%, ale można ją założyć na okres dwóch lub trzech lat. Zakres kwot jest taki sam jak w przypadku lokaty rocznej.

Lokujemy pieniądze w Idea Banku.

Idea Bank ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji lokat bankowych. Jedną z nich jest Lokata NR 1 PLUS z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 2,75% w skali roku. Jest to lokata na 5 lat na jaką można wpłacić od 500 złotych do maksymalnie 1 miliona złotych. Jest to lokata skierowana do posiadaczy Konta Idealnego w Idea Banku. Kolejna z propozycji Idea Banku to Lokata Rentierska IB z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,75% w skali roku jaką możemy założyć na 3 lata. W ramach oferty możemy założyć lokatę mając od 500 złotych do 1 miliona złotych. Trzeba posiadać Konto Idealne w Idea Banku, aby móc skorzystać z tej oferty. Lokata Zyskująca w Idea Banku jest lokatą roczną z oprocentowaniem nominalnym 1,85%w wysokości w skali roku. Można ją założyć wpłacając od 500 złotych do maksymalnie 1 miliona złotych. Co ważne lokatę można zerwać z zachowaniem części odsetek. Lokata NR 1 Plus w Idea Banku to lokata trzyletnia z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 2,65%w skali roku. Zakres kwot jaki można wpłacić na lokatę to przedział od 500 - 1 000000 złotych. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie w banku Konta Idealnego. Lokata Cloud w Idea Banku to lokata z oprocentowaniem nominalnym 2,18% w skali roku. Jest to lokata roczna na jaką możemy wpłacić od 500 złotych do maksymalnie 1 miliona. Jest to produkt przeznaczony dla osób posiadających Konto Idealne w Banku. Lokata NR 1 PLUS w Idea Banku to lokata jaką możemy założyć na okres 18 miesięcy, 14 miesięcy i 12 miesięcy. Jest ona oprocentowana na 2,05% w skali roku. Można na nią wpłacić nawet okrągły milion złotych. Warunkiem skorzystania z oferty tak jak w przypadku każdej z propozycji przygotowanych przez Idea Bank jest założenie w banku Konta Idealnego. Decydując się na założenie lokaty bez konta w banku będzie ona miała mniejsze oprocentowanie. Jak widać propozycji lokat bankowych w Idea Banku jest naprawdę bardzo dużo i można znaleźć taką ofertę jaka najbardziej będzie pasowała do naszych potrzeb.