Kupno domu to duża odpowiedzialność. Od czego zacząć?

Oto kilka sugerowanych kroków w procesie zakupu domu, które pomogą Ci zacząć:

  • Sprawdź swój raport kredytowy i wyniki
  • Zdobądź wstępne kwalifikacje do uzyskania kredytu hipotecznego, rozmawiając z bankiem
  • Znajdź agenta nieruchomości
  • Znajdź dom
  • Złóż ofertę
  • Złóż wniosek o pożyczkę hipoteczną, wypełniając dokumenty przekazane przez pożyczkobiorcę
  • Po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego należy uzyskać wycenę, inspekcję domu i inne niezbędne certyfikaty
  • Przygotuj się do zamknięcia i wykonaj ruchomą listę kontrolną
  • Sprawdź kredyt

Twój wynik kredytowy zależy od wielu czynników, w tym od tego, ile masz długu, historii kredytowej i czy opłacasz rachunki na czas. Twoja ocena kredytowa może wpłynąć na to, czy spełniasz wymagania dotyczące kredytu hipotecznego, a jeśli tak, do jakiego rodzaju programów pożyczkowych będziesz się kwalifikować.

Możesz dowiedzieć się o swojej zdolności kredytowej, uzyskując raport kredytowy w instytucjach do tego przeznaczonych. Zdobądź kwalifikację wstępną. Taka wiedza może pomóc ci ustalić, ile możesz sobie pozwolić na spłatę kredytu hipotecznego. Bank poprosi Cię o informacje na temat Twojej konkretnej sytuacji finansowej i przekaże Ci wstępną kwalifikację na piśmie. Chociaż oszacowanie wstępnej kwalifikacji nie jest gwarancją pożyczki, pomaga ci to ustalić przedział cenowy, budżet i kwotę, którą można wpłacić na poczet zaliczki.

Jeśli chcesz dokonać wstępnego oszacowania, skorzystaj z kalkulatora kosztów kredytu hipotecznego. Twoja miesięczna spłata kredytu hipotecznego będzie składać się z kwoty głównej, odsetek, podatków i ubezpieczenia.

Po uzyskaniu wstępnej kwalifikacji do uzyskania kredytu hipotecznego, jesteś już w lepszej pozycji, ponieważ będziesz znał przedział cenowy. Ponadto, gdy złożysz ofertę zakupu domu, prawdopodobnie sprzedawca potraktuje Twoją ofertę bardziej poważnie, ponieważ dowie się, że wykonałeś pracę domową, szacując, na ile możesz sobie pozwolić.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowej lokalizacji, czy tylko przez miasto, możesz skontaktować się z agentem nieruchomości, który zna ten region

Twój agent nieruchomości doceni fakt, że masz już wstępne kwalifikacje do uzyskania kredytu hipotecznego Kiedy kupujesz dom, możesz wziąć pod uwagę nie tylko cenę i lokalizację, ale także systemy szkolne, bezpieczeństwo okolicy i dostęp do usług takich jak opieka medyczna. Po wybraniu nieruchomości złożysz ofertę i negocjujesz ze sprzedawcą po ostatecznej cenie sprzedaży.

Złóż wniosek o kredyt hipoteczny Po wybraniu nieruchomości możesz złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. O ile uzyskałeś wstępne kwalifikacje, faktyczny proces ubiegania się o kredyt hipoteczny wymaga już tylko przeczytania, podpisania i dostarczenia wielu dokumentów.

Mądrym podejściem jest rozpoczęcie gromadzenia potrzebnych dokumentów tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli pracujesz z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, może polecić usługodawcom przeprowadzenie oceny, inspekcji domu i innych certyfikatów.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.kredytowe-abc.pl/index.php?trackback/12

This post's comments feed